





Uttern T59 med Mercury F115 ELXPT -26
STANDARDUTRUSTNING: Badstege, Brandsläckare, Dynsats i sittbrunn & fören, Dörr mellan pulpeter, Ellänspump, Eluttag 12 V vid förarplats, Fast tank 160 liter, Fenderförvaring, Flaggstångsfäste & Flaggstång, Förpulpit, Hydraulstyrning, Körkapell, Lanternor, Låsögla i fören, Mugghållare, Securmarkmärkning båt & motor, Självlänsande sittbrunn, SmartCraft instrument, Softfloordurk sittbrunn & badbryggor, Ståstolar, Vindrutetorkare stb.
Följande extrautrustning ingår i priset: Bottenmålning, Dragg & dragglina, Låspaket båt samt motorlås, Sjökort plotter, Vattenskidbåge, Premium Edition: Bord i teak, Dusch akter, Hamnkapell för & akter, Ledbelysning i sittbrunn, 4 fendrar med överdrag & 4 förtöjningslinor, Solbädd i sittbrunn & fören, Sjökortsplotter/Ekolod Lowrance Eagle 7, Stereo Fusion med 2 högtalare.
Längd: 5.84m
Bredd: 2.43m
Vikt: 989kg + motor
Godkänd för: 6 pers
Bränsletank: 160 liter
Ordinarie pris: 638 150.-
Special: 598 000.-
Varmt välkommen in till Rodins Marin i Uddevalla, vi erbjuder finansiering via Swedbank.
| Dimensioner | 584 × 234 cm |
|---|---|
| Brand | UTTERN |
| Sale Rep | David Rodin, Hannes Lundgren, Peter Rodin |
| Engine Brand | Mercury |
| Engine Model | F115 ELXPT |
| Engine HP | 115 hp |
| Engine Year | 2026 |
| Engine Hours | 0 |
| Fuel Type | Bensin |
| Boat Year | 2026 |
| Length | 584 cm |
| Width | 234 cm |
| Weight | 989 kg |
| Max People | 6 |
| Sleeps | 0 |
| Sleeps Extra | 0 |
| Boat Engine Type | Utombordare |
Fabriksny - utställning
UTTERN