



Nimbus Max 1 med Volvo Penta 250A SP -92
Ankarbox i teak på badbryggan, Badbrygga med stege, Bottenmålning, Dyna samt ryggstöd på motorlucka, Flagga & flaggstång, Hajfena i fören, Kompass, Kylbox Igloo, Lanternor, Motorrumsfläkt, Rutbåge, Sidoräcken, Självlänsande, Stols & styrpulpetöverdrag, Sötvattenkylning motor.
Längd: 6.50m
Bredd: 2.50m
Vikt: 1100 kg
Godkänd för: 6 personer
Bränsletank: ca 200 liter
Motor: 4 cylindrig bensinmotor på 146 hk.
Pris: 159 000.-
Varmt välkommen in till Rodins Marin i Uddevalla, vi erbjuder finansiering via Swedbank & Santander.
| Dimensioner | 650 × 250 cm |
|---|---|
| Brand | NIMBUS |
| Sale Rep | David Rodin, Hannes Lundgren, Peter Rodin |
| Engine Brand | Volvo Penta |
| Engine Model | 250A SP |
| Engine HP | 146 hp |
| Engine Year | 1992 |
| Engine Hours | 0 |
| Fuel Type | Bensin |
| Boat Year | 1992 |
| Length | 650 cm |
| Width | 250 cm |
| Weight | 1100 kg |
| Max People | 6 |
| Sleeps | 0 |
| Sleeps Extra | 0 |
| Boat Engine Type | Inombordare |
Begagnad
NIMBUS