


Uttern D55 Exclusive -06 med Mercruiser 3.0L -06
Ankarlåda i teak på badplattform, Badbrygga med badstege, Blått skrov, Bottenmålning, Dynor i ruff, Dynor i sittbrunn, Däckslucka, Eluttag 12V, Förpulpit, Klaffbord x 2, Knopmätare analog, Körkapell (nytvättat & impregnerat), Lanternor, Låsögal i fören, Mugghållare, Självlänsande sittbrunn, Sjökortsplotter Navman Tracker 5500 med sjökort västkusten, Sötvattenkylning motor, Teaklaminatdurk, Varvräknare analog, Vindrutetorkare sb, Öppningsbar mittruta.
Längd: 5.55m
Bredd: 2.20m
Vikt: 1120 kg
Kojplatser: 2 personer
Godkänd för: 5 personer
Bränsletank: ca 75 liter
Motor: 4 cylindrig motor på 135 hk
Motortimmar: 302 timmar
Pris: 149 000.-
Varmt välkommen in till Rodins Marin i Uddevalla, vi erbjuder finansierning via Swedbank.
| Dimensioner | 555 × 220 cm |
|---|---|
| Brand | UTTERN |
| Sale Rep | David Rodin, Hannes Lundgren, Peter Rodin |
| Engine Brand | Mercruiser |
| Engine Model | 3.0 |
| Engine HP | 135 hp |
| Engine Year | 2006 |
| Engine Hours | 302 |
| Fuel Type | Bensin |
| Boat Year | 2006 |
| Length | 555 cm |
| Width | 220 cm |
| Weight | 1120 kg |
| Max People | 5 |
| Sleeps | 2 |
| Sleeps Extra | 0 |
| Boat Engine Type | Inombordare |
Begagnad
UTTERN