





Uttern 6402 med Mercruiser 3,0 L -00
Akterhyttkapell-22, Akterräcke, Ankarbox i trä, Badbrygga med stege, Bottenmålning, Brandsläckare, Dubbla batterier med skiljerelä nytt-25, Dyna i ruff omklädd-23, Dynor i fören samt akter med ryggdyna omklädda-23, Ekolod Humminbird Helix 5, Eluttag 12V i ruff, Flaggstångsfäste, Förpulpit, Kompass, Knopmätare analog, Lanternor, Midskeppspollare, Motorrumsfläkt, Mugghållare, Radio/CD med 2 högtalare ny-22, Rostfri propeller, Rutbåge, Sidoräcke akter, Självlänsande, Släckningssystem i motorrum, Ståsäten omklädda-23, Sötvattenkylning, USB uttag ruff, Varvräknare analog, Vitt skrov.
Avgaskrök -25
Avgaslimpa -25
Bälgbyte -25
Impeller -25
Lager i sköld -25
Trimrelä -25
Växelvajer -25
Stor service -25 med service av drev.
Längd: 6.38m
Bredd: 2.51m
Vikt: 1380 kg
Godkänd för: 7 personer
Kojplatser: 2 personer
Bränsletank: ca 180 liter
Pris: 159 000.-
Varmt välkommen in till Rodins Marin i Uddevalla, vi erbjuder finansiering via Swedbank.
| Dimensioner | 638 × 251 cm |
|---|---|
| Brand | UTTERN |
| Sale Rep | David Rodin, Hannes Lundgren, Peter Rodin |
| Engine Brand | Mercruiser |
| Engine Model | 3.0L |
| Engine HP | 135 hp |
| Engine Year | 2000 |
| Engine Hours | 0 |
| Fuel Type | Bensin |
| Boat Year | 2000 |
| Length | 638 cm |
| Width | 251 cm |
| Weight | 1380 kg |
| Max People | 0 |
| Sleeps | 2 |
| Sleeps Extra | 0 |
| Boat Engine Type | Inombordare |
Begagnad
UTTERN