
Uttern 5001 -90 med Yamaha F 50 FETL -06
Annonsen uppdateras med nya bilder när vi har rekonderat båten.
Akterräcke, Badstege, Bottenmålning, Dynsats för & akter, Ekolod Navman, Flaggstångsfäste, Förpulpit, Lanternor, Låsögla i fören, Rutbåge, Självlänsande, USB uttag, Yamaha digitalt motorinstrument.
Längd: 5.00m
Bredd: 2.05m
Vikt: 480 + 120 = 600 kg
Godkänd för: 5 personer
Bränsletank: 25 liter
Motortimmar: 428 timmar
Pris: 69 900.-
Varmt välkommen in till Rodins Marin i Uddevalla, vi erbjuder finansiering via Swedbank.
| Dimensioner | 500 × 205 cm |
|---|---|
| Brand | UTTERN |
| Sale Rep | David Rodin, Hannes Lundgren, Peter Rodin |
| Engine Brand | Yamaha |
| Engine Model | F50 FETL |
| Engine HP | 50 hp |
| Engine Year | 2006 |
| Engine Hours | 428 |
| Fuel Type | Bensin |
| Boat Year | 1990 |
| Length | 500 cm |
| Width | 205 cm |
| Weight | 480 kg |
| Max People | 5 |
| Sleeps | 0 |
| Sleeps Extra | 0 |
| Boat Engine Type | Utombordare |
Begagnad
UTTERN