
















Välutrustad Ibiza 760 Touring med Mercury F250 XL i bra skick ifrån 2017.
Utrustning: Akterhyttkapell med bågar, Badstege, Bord akter i teak, Bogpropeller, Bottenmålad, Brandsläckare, Dynsats komplett, Diskho, Elankarspel akter med rostfritt bruce ankare & fjärrkontroll, Elreglage, Eluttag 12V i ruff, Flaggstång fäste + flaggstång, Förtöjnignspaket, Förpulpit, Garmin 9" GPS med ekolod & sjökort, Gaskök 1 lågigt, Hamnkapell, Handfat toalett, Hydraulstyrning, Kylbox Dometic, Landström med laddare, Lanternor, LED-lampor i ruff, Låsögla i fören, Läslampa, Motorlås, Mugghållare, Marintoalett med septitank & sugtömning, Nyservad, Rostfri proppeller, Rutram rostfri, Sidoräcken, Självlänsande sittbrunn, Startspärr, Stereo Fusion med högtalare, Smart Craft motorinstrument x 2, Solbädd akter, Ståstolar, Teakdurk i sittbrunn & fördäck & akter samt cabin, USB uttag i ruff & förarplats, Vindrutetorkare styrbord, Värmare Wallas med utblås i ruff & sittbrunn.
Bra båt för den som exempelvis kollar på en Finnmaster T7 eller Uttern D70.
Längd: 7.60m
Bredd: 2.80m
Vikt: 1700kg + 272 = 1972 kg
Bränsletank : ca 270 liter
Vattentank : ca 56 liter
Godkänd för: 7 pers
Gångtimmar: ca 170h
Pris: 799 000.-
Varmt välkommen in till Rodins Marin i Uddevalla, vi erbjuder finansiering via Swedbank & Santander.
| Dimensioner | 760 × 280 cm |
|---|---|
| Boat Year | 2017 |
| Length | 760 cm |
| Width | 280 cm |
| Weight | 0 kg |
| Engine Brand | Mercury |
| Engine HP | 250 hp |
| Engine Year | 2017 |
| Engine Hours | 170 |
| Max People | 9 |
| Sleeps | 2 |
| Sleeps Extra | 2 |
| Engine Model | F250 |
| Fuel Type | Bensin |
| Boat Engine Type | Utombordare |
| Brand | IBIZA |
| Sale Rep | David Rodin, Hannes Lundgren, Peter Rodin |
Begagnad
IBIZA