

















































Grand GL650BE -26 Mercury F150 Racing V6 -26.
Golden Line G650 - ännu en hisnande skapelse från GRAND! Denna modell representerar ett unikt koncept med flera fantastiska idéer och funktioner, vilket gör den till en anmärkningsvärd händelse i båtvärlden. Låt oss ta en titt på några av dem: En U-formad soffa i aktern, en vanlig detalj på större RIB, men det är första gången den har blivit så snyggt inrymd i en 6,5 meter lång modell, Pontonen är smart krökt och ger en fin touch av elegans till båtens linjer. En ny styrkonsol med en imponerande och rymlig instrumentpanel. En elegant sturkonsoll med fällbara säten och ledstänger. En snygg och innovativ targabåge för vattenskidor som kombinerar funktionerna i lanternbåge med wakeboard- eller vattenskidåkning. Och slutligen tror vi att vår nya Golden Line G650 är en av de vackraste båtarna som vår fabrik har skapat och vi hoppas att det kommer att bli mycket uppskattat av våra GRAND-kunder.
Standardutrustning: Badplattformar med badstege, Bränsletank 200 liter, Dynor i fören, Dyna med ryggdyna för om styrpulpet, Dynor samt ryggdynor u-soffa akter, Ellänspump, Eluttag, Fotpump, Handsfack, Huvudströmbrytare, Hydraulstyrning, Lanternor, Låsögla i fören, Motorinstrument digitala, Mugghållare, Paddlar, Pollare pop up akter samt två vanliga i fören, Rostfri propeller, Rutbåge rostfri, Räcken rostfria i fören, Räcken rostfria vid förarplats, Signalhorn, Självlänsande, Sportratt svart, Ståsäten, Targabåge i rostfritt, Vattenskidkrok, Tuber i PVC, Övertrycksventiler..
Extrautrustning: Bottenmålning, Bord flyttbart med fäste, Svartlackerade räcken, överdrag för konsoll & soffa förarplats & aktersoffa - separata, Sea-Dek durk hela båten, Soldynsats akter, Svartlackerade räcken, Låspaket med motorlås, Förtöjningspaket, Garmin 92sv UHD Sjökortsplotter med sjökort, Stereo Fusion med 2 högtalare. Värde: 104.600.-
Båten är svart!
Motorn är en mycket fin V6:a med elreglage!
Längd: 6,50 m.
Invändig längd: 4,40 m.
Bredd: 2,65 m.
Invändig bredd: 1,50 m.
Tubdiameter: 0,55 m.
Vikt: 620 + 216 = 836 kg.
Lastvikt: 1400 kg.
Antal Pers: 12 st.
Antal luftkammare: 5 st.
Max hk: 200 hk.
Max motor kg: 300 kg
Rigg: Lång
Skrovvinkel mitten/akter: 25 / 20*
Båten finns i Hunnebostrand!
Kampanj: 789.900.-
Pris med utrustning & Mercury F150 Racing V6: 824.500.-.
0523-50330.
rodinsmarinhunnebo.se
| Dimensioner | 650 × 265 cm |
|---|---|
| Brand | GRAND |
| Sale Rep | Alexander Segersten, Magnus Rodin |
| Engine Brand | Mercury |
| Engine Model | F150 Racing |
| Engine HP | 150 hp |
| Engine Year | 2026 |
| Engine Hours | 0 |
| Fuel Type | Bensin |
| Boat Year | 2026 |
| Length | 650 cm |
| Width | 265 cm |
| Weight | 750 kg |
| Max People | 12 |
| Sleeps | 0 |
| Sleeps Extra | 0 |
| Boat Engine Type | Utombordare |
Fabriksny - utställning
GRAND